Mamy struktury

Łukasz Sianożęcki Łukasz Sianożęcki

publikacja 20.11.2016 23:20

Na razie jest nas może niewielu. Ale będziemy zarażać!

Mamy struktury Iława, 20.11.2016, wybory zarządu KSM Diecezji Elbląskiej Łukasz Sianożęcki /Foto Gość

Przedstawiciele Katolickich Stowarzyszeń Młodzieży z naszej diecezji zgromadzili się dziś w Iławie. Przy parafii św. Brata Alberta młodzi spotkali się, aby spośród siebie wybrać zarząd oraz zawiązać struktury, które pokierują stowarzyszeniem.

W Diecezji Elbląskiej działają oficjalnie cztery KSM-y. Dwa w Iławie, przy parafii św. Brata Alberta oraz przy parafii Przemienienia Pańskiego, jeden w Elblągu przy parafii św. Rafała Kalinowskiego oraz jeden w Kmiecinie.

- Choć na razie być może jest nas jeszcze niewielu, to dziś spotykamy się tu po to, aby pokazać, że istniejemy, i że słowo katolicki, które jest w naszej nazwie to coś z czego może dziś dumny każdy młody człowiek - mówił do zgromadzonych ks. Roman Thiel, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

- Chcemy, aby to spotkanie służyło temu, abyśmy w przyszłości mogli zarażać innych do przyłączenia się lub stworzenia u siebie struktur KSM-u - wyjaśniał duszpasterz.

Wybory przebiegły bez żadnych zakłóceń i bardzo szybko wyłoniono przedstawicieli wspólnoty, którzy będą ją reprezentować w całej diecezji. Prezesem została wybrana Maria Dembińska, dotychczasowa szefowa KSM-u przy parafii św. Brata Alberta. Zastępcą prezesa został Radosław Ruciński. Funkcję sekretarza pełnił będzie Bartosz Żelaziński, jego zastępcą będzie Damian Góryl. Skarbnikiem wybrano zaś Wiktorię Licznerską.

Choć wśród zgromadzonych można było wyczuć entuzjazm, są oni również świadomi wagi zadania, które ich czeka. - Czuję zarówno radość, jak i odpowiedzialność - mówiła nowa pani prezes.

Pomysłów na funkcjonowanie i rozwój jest mnóstwo. - Na pewno przyjdzie czas żeby je wszystkie omówić - zauważał Bartosz. - Teraz cieszymy się tym co udało się osiągnąć dziś.

- W mojej ocenie nie przez przypadek udało zorganizować się to spotkanie w taki cudowny dzień jak uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - mówił ks. Roman. - Myślę, że w związku z tym będzie On nam pomagał w naszych dalszych planach.