"Domówka" z KSM-em

Łukasz Sianożęcki Łukasz Sianożęcki

dodane 27.11.2016 12:20

- Każdy nowy rok wypada rozpocząć od imprezy, więc my też tak robimy - mówił o. Patryk Osadnik, do uczestników dyskoteki, która w wigilię pierwszej niedzieli Adwentu odbyła się w parafii św. Brata Alberta w Iławie.

"Domówka" z KSM-em Iława, 26.11.2016, dyskoteka KSM Łukasz Sianożęcki /Foto Gość

Nawiązując do rozpoczynającego się nowego roku liturgicznego powiedział: - Adwent jest czasem radości, więc radośnie go rozpoczynamy.

Podczas zorganizowanej przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zabawy spotkała się młodzież ze wszystkich iławskich parafii oraz ich rówieśnicy z Dzierzgonia i Susza.

Jak mówią młodzi organizatorzy, w takiej zabawie chodzi o to, aby poznać ludzi w podobnym wieku i myślących w podobny sposób. - Po prostu wolą bawić się w gronie ludzi, z którymi się dogadują. To naturalne - zwraca uwagę ks. Adrian Zieliński z parafii Brata Alberta.

- A wszystko to organizują sami, my tylko udostępniamy pomieszczenia - dodaje kapłan. - Sami organizują muzykę, przynoszą przekąski i napoje. Zupełnie jak na najbardziej popularnych w latach 90-tych domówkach - śmieje się.

Zabawę rozpoczęły znane większości wspólne tańce integracyjne, wielokrotnie przetrenowane podczas spotkań czy pielgrzymek,  potem zaś już oddano się tańcom dowolnym do ulubionych rodzajów muzyki.