Dar z serca

Łukasz Sianożęcki Łukasz Sianożęcki

publikacja 22.12.2016 22:30

Radością ze zbliżających się świąt najchętniej dzielimy się z przyjaciółmi.

Dar z serca Elbląg, 22.12.2016, wigilia szkolna w Stwoarzyszeniu Przyjaciół Szkół Katolickich w Elblągu Łukasz Sianożęcki /Foto Gość

- Takie spotkanie jak dzisiejsze to doskonała okazja, aby podzielić się z naszymi przyjaciółmi radością ze zbliżających się świąt Bożego Narodzenia i pokazać, jak rozwija się nasza placówka - mówił Tomasz Dłuszczakowski, dyrektor Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Elblągu, podczas szkolnej wigilii.

Na przedświąteczne spotkanie uczniowie i nauczyciele zaprosili wielu znamienitych gości z przewodniczącym Rady Miasta Elbląga Markiem Pruszakiem na czele. Przewodniczący przybliżył dzieciom postać świętego Mikołaja, który od niedawna jest patronem naszego miasta. - Jako święty jest zawsze blisko Dzieciątka Jezus, a jako nasz patron wyprasza u Niego wiele łask na nadchodzące święta dla dzieci z naszego miasta - mówił M. Pruszak.

Goście przybyli do placówki SPSK mogli również obejrzeć dwa przedstawienia jasełkowe przygotowane przez uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Młodsi przygotowali występ poświęcony temu, jak przyjmowano Pana Jezusa dwa tysiące lat temu w Betlejem, a jak przyjmujemy Go dziś. Z kolei gimnazjaliści zaprezentowali alegoryczną sztukę pt. "Dar z serca".