Na własne ryzyko

Agata Bruchwald Agata Bruchwald

publikacja 02.03.2017 17:30

Ekstremalna Droga Krzyżowa to wyzwanie i świetne dzieło ewangelizacyjne.

Na własne ryzyko W Elblągu EDK rozpocznie się Mszą św. o godz. 20 w kościele św. Brata Alberta (ul. Częstochowska 28). Eucharystii przewodniczyć będzie bp Jacek Jezierski. Agata Bruchwald /Foto Gość

1 marca 2017 roku rozpoczęły się zapisy na kolejną Ekstremalną Drogę Krzyżową. W naszej diecezji odbędzie się ona po raz trzeci. Podobnie, jak w roku ubiegłym z Elbląga można będzie wyruszyć szlakiem czerwonym do Fromborka oraz zielonym do Zielonki Pasłęckiej.

Po raz pierwszy EDK wyruszy z Morąga. Pątnicy dotrą do sanktuarium Chrystusa Miłosiernego w Zielonce Pasłęckiej. - Marzę o popularyzacji naszego sanktuarium, by w ciągu 2-3 lat do Zielonki Pasłęckiej wprowadzić ok. 1000 osób Ekstremalną Drogą Krzyżową - mówi Jacek Jakubowski, lider rejonu.

Podobnie jak w ubiegłym roku 8 kwietnia rano w szkole w Zielonce Pasłęckiej na pątników czekać będą mieszkańcy wsi z ciepłym posiłkiem. Będzie można odpocząć przed powrotem do domu, a także poczekać na inne osoby biorące udział w EDK.

Z Morąga do Zielonki Pasłęckiej nie jest daleko. Przy organizacji największym problemem było ustalenie 40 kilometrowej trasy. Udało się to zrobić okrężną drogą. Trasa będzie prowadzić przez Wenecję, Słonecznik, Małdyty. Łącznie do przejścia będzie ok. 42 km.

EDK wyrusza 7 kwietnia. W Morągu Msza św. rozpoczynająca nabożeństwo zostanie odprawiona o godzinie 21 w kościele pw. św. Piotra i Pawła. - Nie będzie to wydarzenie jedynie parafialne. Zmobilizować chcemy osoby z całego Morąga - zaznacza J. Jakubowski. - Tak jak jest w idei EDK każdy pójdzie na własne ryzyko, by spotkać się z Panem Bogiem - podsumowuje. 

Zapisać się na EDK można poprzez stronę internetową edk.org.pl, e-mail: elblag.edk@ gmail.com lub telefonicznie - 519 858 899.