60 lat z orionistami

Łukasz Sianożęcki Łukasz Sianożęcki

publikacja 02.04.2017 16:20

Malbork ma taki klimat duchowy, że zawsze chce się tutaj wracać.

60 lat z orionistami Malbork, 02.04.2017, 60-lecie obecności księży orionistów w mieście. Łukasz Sianożęcki /Foto Gość

- Czym jest 60 lat naszej obecności wobec wieków chrześcijaństwa, które trwa nieprzerwanie w tym mieście? - mówił ks. dr Krzysztof Miś, w homilii podczas Mszy Świętej dziękczynnej, za 60. lat obecności księży orionistów w Malborku. - Ale jednak pamiętamy o tym jubileuszu, ponieważ kto zapomina o przeszłości nie jest godzien przyszłości - podkreślał kapłan.

W homilii ks. Miś przypomniał również krótko historię obecności zgromadzenia św. Alojzego Orione na ziemi malborskiej. - I tak jak wielu z księży wpisało się w historię tych terenów, tak i wy drodzy mieszkańcy Malborka wpisaliście się na stałe w historię naszego zgromadzenia - mówił. - I tak jak do Malborka się wraca, tak jak np. wracają turyści, tak i orioniści chcą tu wracać ponieważ, jest tu niepowtarzalny klimat duchowy - podkreślał.

Eucharystię z okazji jubileuszu odprawił w malborskim kościele św. Jana Chrzciciela biskup elbląski ks. dr Jacek Jezierski. W nabożeństwie uczestniczyli parafianie, grupy parafialne, a także władze Malborka.