W hołdzie Janowi Pawłowi II

Łukasz Sianożęcki Łukasz Sianożęcki

publikacja 24.04.2017 19:00

Wszyscy, którzy lubią wykonywać piosenki religijne i ich słuchać, spotkali się dziś w Morągu.

W hołdzie Janowi Pawłowi II Morąg, 24.04.2017, Festiwal Piosenki Religijnej Łukasz Sianożęcki /Foto Gość

- U nas obowiązuje formuła: od przedszkola do seniora - mówiła Beata Cetkowska na wstępie "Festiwalu Piosenki Religijnej w hołdzie Janowi Pawłowi II", który odbył się dziś w Morągu. Na scenie Morąskiego Domu Kultury z utworami nawiązującymi bezpośrednio i pośrednio do postaci papieża Polaka zaprezentowali się zarówno najmłodsi artyści z przedszkoli, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, jak i dorośli.

Uczestnicy festiwalu przybyli zaprezentować swoje wokalne talenty z całego regionu. Dlatego też na scenie można było wysłuchać solistów, duetów oraz zespołów nie tylko z Morąga, ale także m.in. ze Szczytna, Małdyt, Jerutek, Łączna, Miłakowa, Godkowa, a nawet z Olsztyna.

Równie zróżnicowany był repertuar. Wśród piosenek, które można było usłyszeć w trakcie dzisiejszego festiwalu, pojawiły się utwory zarówno poważne, jak np. "Strażnik raju" w wykonaniu Małgosi Kozickiej, przez lżejsze, jak "Ojcze, Tatusiu" duetu Zuzanna Bąk i Nikola Dowgiałło, aż do rapowej wersji utworu "Chwała Ojcu", którą zaprezentował zespół Camerata.

Jak podkreślali organizatorzy, głównym celem festiwalu jest propagowanie muzyki oraz postaw i wartości chrześcijańskich. - Chcemy rozpowszechniać piosenkę religijną wśród dzieci, młodzieży, a także osób dorosłych. Poszukujemy nowych aranżacji i pomysłów twórczych. A jednocześnie chcemy wymieniać się doświadczeniem i uczyć od innych - mówiła Beata Cetkowska.