Najlepsi z najlepszych

Łukasz Sianożęcki Łukasz Sianożęcki

dodane 06.05.2017 16:20

- Uczestniczymy w wydarzeniu historycznym. Musimy to sobie uświadomić - mówił do młodych ks. Stefan Ewertowski.

Najlepsi z najlepszych Elbląg, 6.05.2017, I Synod Diecezji Elbląskiej, posiedzenie zespołu synodalnego młodych Łukasz Sianożęcki /Foto Gość

- Kiedy jestem wśród tylu wspaniałych młodych ludzi, sam czuję się dużo lepiej - witał uczestników pierwszego posiedzenia synodalnego zespołu młodych ks. prof. Stefan Ewertowski, sekretarz generalny I Synodu Diecezji Elbląskiej.

Ksiądz sekretarz skierował na wstępie do młodych dwa przesłania. - Zawsze lepiej być razem niż samemu. I to nie tylko dlatego, że ludzie siebie potrzebują, i że potrzebna jest współpraca na różnych polach i w różnych okolicznościach, ale dlatego, że największym szczęściem jest dzielić się z ludźmi tym, co mamy - mówił kapłan.

Jak podkreślał ks. Ewertowski, jest jeszcze jeden motyw tego, że lepiej być we wspólnocie. - Jest to motyw duchowy i religijny. Najlepiej, najskuteczniej i najbardziej szczerze mogę wyrazić swoją przyjaźń z Panem Bogiem poprzez obecność, będąc wśród ludzi.

Ksiądz sekretarz podkreślał, że zaproszenie do udziału w synodzie to duże wyróżnienie. - Uczestniczymy w wydarzeniu historycznym. Musimy to sobie uświadomić - mówił. - Przy tym każdy z was jest tutaj potrzebny, każdy jest mile widziany. Jesteście wybrani, najlepsi z najlepszych. I myślę, że ta świadomość w czym uczestniczymy, bo takie coś może się już w życiu nie powtórzyć, będzie wzrastać, pogłębiać się i rozwijać.

W czasie uroczystej inauguracji posiedzeń zespołu synodalnego młodych bp Jacek Jezierski wręczył wszystkim zaproszonym do udziału w nim oficjalne nominacje. Następnie biskup Jezierski wygłosił wykład wprowadzający w zagadnienia synodu. Później wszyscy uczestnicy zwiedzili katedrę św. Mikołaja w Elblągu i uczestniczyli we wspólnej agapie.