Nie znamy Jego twarzy

Łukasz Sianożęcki Łukasz Sianożęcki

publikacja 08.05.2017 23:00

Ten Duch będzie prowadził was do pełnej prawdy.

Nie znamy Jego twarzy Żuławki, 08.05.2017, bierzmowanie młodzieży z parafii w Żuławkach, Mikoszewie, Jantarze i Stegnie Łukasz Sianożęcki /Foto Gość

- Zmartwychwstały Jezus jest dobrym pasterzem dla tych, którzy pozwolą się mu prowadzić. To właśnie On dla naszego umocnienia daje nam swojego Ducha - mówił dziś biskup Jacek Jezierski do młodych, którzy przyjęli bierzmowanie w Żuławkach.

W tamtejszej świątyni pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny sakrament dojrzałości otrzymała młodzież z czterech parafii. Oprócz miejscowych kandydatów do świątyni przybyli także młodzi z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mikoszewie, z parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Jantarze oraz z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Stegnie.

- Nie znamy twarzy Ducha Świętego, choć pewnie chcielibyśmy ją poznać - mówił biskup Jacek. - Wiemy jednak, że został dany światu, że jest pocieszycielem, obrońcą oraz nauczycielem. Nauczycielem prawdy o człowieku, o jego wiecznym przeznaczeniu, o jego tajemnicy - podkreślał kapłan.

- "Będzie was prowadził do pełnej prawdy", mówił Jezus o Duchu Świętym. Pan Bóg dał nam zmysły i rozum, abyśmy poznawali rzeczywistość, to co nas otacza i to kim i czym jesteśmy. Pan Bóg nadal zostaje tajemnicą, której nie są w stanie uchwycić ani teleskop, ani też mikroskopy.

Jak podkreślał ksiądz biskup, aby spróbować poznać Boga potrzebne jest poznanie innego typu. - Poznanie przez wiarę, dzięki światłu, szczególnej iluminacji Bożego Ducha.