Maryja przypomina nam...

Łukasz Sianożęcki Łukasz Sianożęcki

publikacja 13.05.2017 15:21

- Dziś przesłania z Fatimy potrzebujemy pewnie dużo bardziej niż 100 lat temu - mówił bp Józef Wysocki do wiernych przybyłych na uroczystości 100. rocznicy objawień maryjnych z tej portugalskiej miejscowości.

Maryja przypomina nam... 100. rocznica objawień fatimskich, sanktuarium w Stagniewie Łukasz Sianożęcki /Foto Gość

Na uroczystości rocznicowe, które odbywały się w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej i św. Jana Pawła II w Stagniewie, przyjechali wierni oraz kapłani z całej diecezji.

- Treść objawień Matki Bożej Fatimskiej jest dla dzisiejszych ludzi bardziej wymowna, aniżeli to było 100 lat temu, gdyśmy z entuzjazmem odzyskiwali utraconą wolność i rozumieli, co to znaczy być zniewolonym - podkreślał biskup Józef. - Dziś stajemy tutaj jako wolni synowie naszego narodu i możemy z wielką radością celebrować tę 100. rocznicę objawień fatimskich.

Eucharystii w stagniewskim sanktuarium przewodniczył i homilię wygłosił biskup elbląski Jacek Jezierski. - Przez te wydarzenia sprzed stu lat Maryja przypomina nam i światu, że niezbędne jest respektowanie porządku ustanowionego przez Boga. Poczynając od piątego przykazania dekalogu "Nie zabijaj", "Nie morduj", "Chroń życie" - zwracał uwagę.