Życie to piękna pieśń

Agata Bruchwald Agata Bruchwald

publikacja 26.11.2017 20:20

Młodzi artyści zaśpiewali w Tolkmicku.

Życie to piękna pieśń Tolkmicko; 26.11; Przegląd piosenki religijnej „Cecyliada” Agata Bruchwald /Foto Gość

„Na zalewie wielka burza” - zaśpiewali młodzi wykonawcy podsumowując tegoroczną „Cecyliadę”. Zmienioną wersję popularnej piosenki „Na jeziorze wielka burza” wykonali na życzenie ks. Józefa Grochowskiego, proboszcza parafii św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku. Ksiądz proboszcz poprosił o nią w czasie Mszy św. o godz. 11, a parafianie posłuchali.

Przegląd piosenki religijnej „Cecyliada” parafia św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku organizuje od lat. Odbywa się ona w listopadzie, ponieważ w tym miesiącu wspominamy św. Cecylię, patronkę muzyki kościelnej.

- Zycie chrześcijanina jest piękną pieśnią - powiedział ks. Józef Grochowski i dodał, że wśród nas są artyści, którym Pan Bóg nie poskąpił talentu.

Na scenie łącznie wystąpiło 29 osób - soliści, chórki, duet oraz zespoły. - Lekką tremę miałam. Przygotowując się do przeglądu postanowiłam ułatwić sobie zadanie i zaśpiewać pieśń w niższej tonacji, niż jest to w oryginale. Przed występem musiałam wyjść na zewnątrz, żeby przypomnieć sobie melodię - opowiedziała Magdalena Burcewicz, która zaśpiewała „Schowaj mnie pod skrzydła twe”.

Jako pierwsza na scenie stanęła Martyna Suzinowicz. Wykonała piosenkę „Tacy sami jak my…” Choć często występuje przed publicznością, lekką tremę miała. Aniela Podborowska - wykonawczyni utworu „Ty tylko mnie poprowadź” - oceniła, że niedzielny występ do najtrudniejszych nie należał. „Cecyliadę” lubi, bo lubi śpiewać.

26 listopada w kościele św. Jakuba zaśpiewały osoby z Tolkmicka i okolic. Każdy uczestnik przeglądu otrzymał pamiątkowy dyplom, upominek i oczywiście ogromne brawa od publiczność.