Herod może zaskoczyć

Agata Bruchwald Agata Bruchwald

publikacja 08.12.2017 15:04

6 stycznia Trzej Królowie przypomną, że Bóg jest dla wszystkich.

Herod może zaskoczyć Zaproszenie na Orszak Trzech Króli Agata Bruchwald /Foto Gość

W piątek po elbląskiej starówce spacerowali dwaj królowie - niestety - trzeci nie dał rady dotrzeć. Były to osoby należące do sztabu przygotowującego Orszak Trzech Króli w mieście, które zapraszały do udziału w tym wydarzeniu 6 stycznia.

Orszak Trzech Króli to manifestacja bożonarodzeniowej radości. - On ma łączyć ludzi różnych zapatrywań - mówi Jan Lechwar.

Wyraz tego daje także hasło zbliżających się jasełek, które brzmi: „Bóg jest dla wszystkich”.

Elbląski orszak rozpocznie się na placu Kazimierza Jagiellończyka i przejdzie ulicami: 12 lutego, Armii Krajowej, Garbary. Zakończenie przy katedrze św. Mikołaja.

Orszak to także inscenizacje. - Oczywiście, one będą, choć być może krótsze niż w ubiegłych latach. Wiele tak naprawdę zależy od pogody - mówi Jan Brzozecki. - Ciekawską jest fakt, że Heroda pokażemy nieco inaczej. Będzie mógł wybrać między dobrem a złem, ale jak to dokładnie się odbędzie - dowiemy się w czasie orszaku - opowiada J. Lechwar.

Orszak Trzech Króli rozpocznie się o godz. 13, zakończenie zaplanowano na ok. godz. 14. Tuż po orszaku w katedrze zostanie odprawiona Msza św.

6 stycznia 2018 r. Orszak Trzech Króli ulicami Elbląga przejdzie po raz czwarty.