Patrz na Niego

łs

|

Gość Elbląski 03/2018

publikacja 18.01.2018 00:00

– Droga do świętości wiedzie przez uwielbienie Pana – usłyszeli uczestnicy spotkania.

▲	Kto śpiewa, ten się  dwa razy modli.  Na zajęciach nie mogło więc zabraknąć muzyki. ▲ Kto śpiewa, ten się dwa razy modli. Na zajęciach nie mogło więc zabraknąć muzyki.
Łukasz Sianożęcki /Foto Gość

Ludzie mają nas poznawać po miłości – mówił Krzysztof Sowiński z ruchu Głos Pana do uczestników warsztatów posługi charyzmatycznej pn. „Idźcie i głoście”, które odbyły się 13 i 14 stycznia w Elblągu.

– Bez względu na to co myślicie, Bóg chce nieść przez każdego z nas światło, ale musimy pamiętać, że w żaden sposób nie jesteśmy lepsi od innych – zaznaczał. Pierwszego dnia warsztatów ich uczestnicy skupiali się na zagadnieniu uwielbienia. – Wszyscy jesteśmy powołani do świętości. A świętość to stałe oddawanie chwały Bogu. I tym – mówiąc najprościej – jest właśnie uwielbienie. Oznacza to, że wszystko, co robimy naszymi ciałami, jaką pracę wykonujemy, czy jesteśmy bankierami, sprzedawcami czy lekarzami, chcemy, by wszystko to oddawało chwałę Bogu – przekonywał Krzysztof Sowiński. Jak podkreślał prelegent, ludzie wierzący są również ludźmi wolnymi. – Oznacza to, że jesteśmy też wolni od ludzkiej opinii, osądu, wpływu, ludzkiego gadania, oskarżania czy potępienia – zwracał uwagę. – Kiedy uwielbiasz Pana Boga, skup się na Nim. Skup się na Jezusie, a nie na tym, że ktoś inny modli się w taki czy inny sposób. A wtedy Pan Jezus skupi się na tobie i przyniesie ci miłość i pokój – mówił K. Sowiński. W warsztatach uczestniczyło ok. 80 osób. Spotkanie zorganizowało stowarzyszenie Christophoros, natomiast oprawę muzyczną zapewniła wspólnota Przemienienie.