Na ścieżkach do świętości

Łukasz Sianożęcki Łukasz Sianożęcki

dodane 02.02.2018 12:10

Obchodzimy dziś Dzień Życia Konsekrowanego.

Na ścieżkach do świętości Elbląg, 2.02.2018, Dzień Życia Konsekrowanego, katedra św. Mikołaja Łukasz Sianożęcki /Foto Gość

- Życie konsekrowane należy nie tylko do struktury charyzmatycznej Kościoła, ale jest również sposobem realizacji powszechnego powołania do świętości - mówił ks. biskup Jacek Jezierski, podczas Mszy Świętej, w Dniu Życia Konsekrowanego.

Dzień ten w Polsce świętowany jest 2 lutego w uroczystość Ofiarowania Pańskiego, w tradycji polskiej zwanego również świętem Matki Boskiej Gromnicznej.

Zwracając się do osób konsekrowanych biskup Jacek zwrócił uwagę na scenę ofiarowania Pana Jezusa obecną w dzisiejszej Ewangelii. Wyjaśniał, że Maryja i Józef przynosząc pierworodne dziecko do świątyni uczynili gest uznania, że to Pan Bóg ma do niego pierwszeństwo. - Pan Bóg ma do nas bardziej pierwszeństwo niż nasi rodzice czy nawet my sami. Należymy do Niego, jesteśmy bożą własnością. Taka jest prawda o Jezusie-dziecku, ale także o każdym człowieku..

Jak wskazywał ks. biskup życie konsekrowane jest jedną ze ścieżek życia chrześcijańskiego. - Obok życia małżeńskiego i rodzinnego, oraz obok posłannictwa i drogi pasterza - wskazywał. - W życiu konsekrowanym kryje się wezwanie do doskonałości w życiu chrześcijańskim, która polega na dojrzałej wierze i dojrzałej miłości - podkreślał.