Duch Święty umacnia

Agata Bruchwald Agata Bruchwald

publikacja 25.02.2018 16:35

Młodzież z parafii bł. Doroty z Mątów Wielkich w Elblągu przyjęła sakrament bierzmowania.

Duch Święty umacnia Bierzmowanie w parafii bł. Doroty z Mątów Wlk. Agata Bruchwald /Foto Gość

- Sakrament to święty znak Kościoła. Bierzmowanie to umocnienie w wierze na chrześcijańskiej drodze życia. Umacniającym jest Duch Święty. Duch, który pochodzi od Boga Ojca. Duch, którego Jezus Zmartwychwstały daje nieustannie Kościołowi, światu - powiedział bp Jacek Jezierski.

W dalszej części homilii biskup elbląski wskazał, że apostołowie Ducha Świętego otrzymali już w dniu zmartwychwstania. - Przyszedł do nich - zalęknionych - Zmartwychwstały i mówił: „Weźmijcie Ducha Świętego”. A później w bardziej wyraźny sposób otrzymali Go w dniu pięćdziesiątym po zmartwychwstaniu w Jerozolimie, gdzie w wieczerniku, sali spotkań, przebywali razem z Matką Jezusa i innymi wyznawcami, uczennicami, uczniami Mistrza z Nazaretu - tłumaczył bp Jezierski.

- Sakrament bierzmowania jest podobny do tego Zesłania Ducha Świętego na apostołów w Jerozolimie w dniu Pięćdziesiątnicy. Podobny, choć istnieją różnice. Tam byli pierwsi Jego uczniowie, wyznawcy, a my dołączmy do nich po dwudziestu stuleciach - podsumował biskup elbląski.