Klasy stanęły otworem

Łukasz Sianożęcki Łukasz Sianożęcki

publikacja 14.03.2018 18:00

„Wybuchowa chemia”, „Fizyka na wesoło’, "GeoGebra", czy „Kawiarnia szkocka” to tylko część atrakcji obecnych dziś u elbląskich pijarów.

Klasy stanęły otworem Elbląg, 14.03.2018, Zespół Szkół Pijarskich, Dzień Otwarty Łukasz Sianożęcki /Foto Gość

Dzień otwarty w Zespole Szkół Pijarskich im. św. Mikołaja w Elblągu to ogromna ilość atrakcji dla tych, którzy odwiedzą progi placówki.

W programie zwiedzanie szkoły, zabawy, spotkania z nauczycielami oraz uczniami, "Wybuchowa chemia”, robotyka, "Fizyka na wesoło", "GeoGebra", "Wprawki – głupawki’ czyli zabawy aktorskie oraz wizyta w "Kawiarni szkockiej” rodem ze Lwowa oraz wiele innych atrakcji.

Rodziców zatroskanych o dobrą edukację swojego dziecka z pewnością zainteresuje wiadomość, że od nowego roku szkolnego w Zespole Szkół Pijarskich im. św. Mikołaja w Elblągu zostanie otwarta nowa klasa dla sześciolatków tzw. "zerówka”. Planowane jest otwarcie jednego oddziału. Zgodnie z charakterem i tradycjami szkoły najmłodsi będą mogli rozwijać swoje zainteresowania, odkrywać talenty oraz uczestniczyć w różnorodnych akcjach oraz imprezach integrujących dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli.

Takie wydarzenia jak piknik szkolny, Patrocinium, Dni Kalasantyńskie, Bal Wszystkich Świętych wpisane w kalendarz szkoły od lat będą teraz udziałem także tych najmłodszych.

Dla tych, którzy nie mieli okazji zapoznać się dziś z ofertą placówki, władze szkoły przygotowały drugi termin. Kolejny dzień otwarty odbędzie się 6 kwietnia 2018 roku, również od godz. 16.