Trudność: 7 na 10

Łukasz Sianożęcki Łukasz Sianożęcki

publikacja 18.04.2018 15:50

Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę z Księgi Psalmów oraz Listów do Galatów i Filipian.

Trudność: 7 na 10 Elbląg, 18.04. Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej, etap diecezjalny Łukasz Sianożęcki /Foto Gość

W etapie diecezjalnym Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, który odbył się w Bursie nr 3 w Elblągu, wzięło dziś udział 25 uczniów z kilkunastu miejscowości diecezji elbląskiej . - Skalę trudności dzisiejszego testu oceniam na 7 na 10 - mówi Adrianna Kalenik, w konkursie reprezentująca Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku.

Uczniowie szkół średnich z naszego regionu w tym roku sprawdzali swoją wiedzę biblijną z zakresu Księgi Psalmów oraz Listów do Galatów i Filipian. - Ale nie tylko z samej treści tych trzech fragmentów, ale również z przypisów i komentarzy do niej według Biblii św. Pawła - wyjaśnia ks. Marek Karczewski, przewodniczący konkursowego jury.

- To właśnie pytania dotyczące komentarzy dominowały - ocenia Weronika Sowińska z III Liceum Ogólnokształcącego w Malborku. Weronika w ubiegłym roku zwyciężyła w diecezjalnym etapie biblijnego konkursu. - Wtedy tematem była Księga Apokalipsy, co mi osobiście bardziej leżało - wspomina. - Psalmy są chyba trochę bardziej rozległe i w tym roku było ciężej się przygotować - dodaje. Mimo to, podobnie jak w ubiegłym roku, udało się jej zakwalifikować do finału.

Obok niej do ostatniej piątki, która zmierzyła się z pytaniami ustnymi jury, dostali się Adrianna Kalenik, Anna Pająk, Dawid Piontkowski oraz Katarzyna Riopka.