Z patronami za pan brat

Agata Bruchwald Agata Bruchwald

publikacja 24.04.2018 15:13

Najtrudniejsze do nauczenia się były daty.

Z patronami za pan brat XXII Konkurs Religijny Diecezji Elbląskiej – Święty Maksymilian Maria Kolbe i Święty Wojciech – Patroni Diecezji Elbląskiej Agata Bruchwald /Foto Gość

Mówili niemal jednomyślnie uczestnicy etapu diecezjalnego XXII Konkursu Religijnego Diecezji Elbląskiej - święty Maksymilian Maria Kolbe i święty Wojciech - Patroni Diecezji Elbląskiej.

- Musieliśmy zapamiętać wiele dat - nie tylko rok, ale także dzień i miesiąc - sprecyzowała Gabrysia z gimnazjum w Malborku. Oczywiście, daty dzienne dotyczyły przede wszystkim życiorysu św. Maksymiliana Marii Kolbego.

- Spodziewałam się, że pytania będą trudniejsze. Odpowiedziałam na wszystkie - powiedziała Maja z gimnazjum w Młynarach, tuż po zakończeniu konkursu. Maja przed pierwszym etapem konkursu przygotowywała się przez tydzień, przed drugim - tyle samo czasu.

- Najtrudniejsze było pytanie za 6 punktów. W tekście musieliśmy uzupełnić informacje o kościele w Niepokalanowie - stwierdziła Ania ze szkoły podstawowej w Elblągu.

To zadanie najtrudniejsze było także dla Pawła ze szkoły podstawowej w Elblągu. W tekście należało wpisać m.in. pod jakim wezwanie jest bazylika w Niepokalanowie, w którym roku ją konsekrowano, kiedy została odprawiona w niej pierwsza Msza św.?

Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej Wydziału Nauki Katolickiej Kurii Diecezji Elbląskiej, najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu.