Wartościowi i godni

Łukasz Sianożęcki Łukasz Sianożęcki

publikacja 25.04.2018 21:10

- Problem niezrozumienia niepełnosprawności występuje na całym świecie - zwracał uwagę ks. Arkadiusz Śnigier.

Wartościowi i godni Malbork, 25.04.2018, Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Łukasz Sianożęcki /Foto Gość

- Celem tego dnia jest uświadomienie społeczeństwu, w którym żyjemy, wielkiej wartości osób z upośledzeniem intelektualnym i pokazanie możliwości tych osób, oraz zwrócenie uwagi na liczne bariery jakim muszą oni sprostać - mówił ks. Arkadiusz Śnigier, do uczestników Mszy Świętej, w związku z obchodami Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Choć obchody te przypadają 5 maja, już dziś ich świętowanie rozpoczęli podopieczni i pracownicy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Malborku.

- W całym świecie występuje ten sam problem. Problem niezrozumienia niepełnosprawności, jakakolwiek ona by nie była. I związany z nią problem separowania osób niepełnosprawnych od innych - zwracał uwagę ks. Śnieger.

- Pan Jezus widzi to cierpienie, które jest w was, w waszych rodzinach, choć może nie jest pokazywane na zewnątrz. I mówi do nas: "Trwajcie mocni w wierze". I tu właśnie jest źródło siły, gdyż wiara pozwoli pokonać wszystkie trudności - podkreślał.