Smak zwycięstwa

Łukasz Sianożęcki Łukasz Sianożęcki

dodane 15.05.2018 15:30

Nie zabrakło niczego czego można spodziewać się po prawdziwych igrzyskach.

Smak zwycięstwa Elbląg, 15.05.2018, XIII Regionalny Mityng w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych Łukasz Sianożęcki /Foto Gość

Choć doskonale wiadomo, że w takich zawodach to nie wynik jest najważniejszy, XIII Regionalny Mityng w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych w Elblągu obfitował we wszystkie elementy, które możemy obserwować także podczas tradycyjnych igrzysk olimpijskich. Była więc nie tylko ostra rywalizacja, gorący doping, ale i na początek parada zaproszonych ekip, wciągnięcie flagi na maszt oraz część artystyczna otwarcia. Nie mogło również zabraknąć znanych ze sportowych aren maskotek zawodów.

- Choć osiągniecie dziś różne wyniki, to już przed samym rozpoczęciem chciałbym powiedzieć, że wszyscy jesteście zwycięzcami - mówił otwierając zawody Wojciech Rudnicki, wiceprzewodniczący Rady Miasta Elbląga.

W dzisiejszych zmaganiach wzięło udział siedem ekip z różnych części województwa warmińsko-mazurskiego. Swoje talenty biegowe prezentowali podopieczni z ośrodków wychowania specjalnego z Szymonowa, Węgorzewa, Żardeników, Łupków i Elbląg.

XIII Regionalny Mityng w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych w Elblągu rozpoczął bieg integracyjny, w którym wzięli udział wszyscy obecni na zawodach kibice wraz ze swoimi opiekunami i trenerami.

Jak przystało na prawdziwe igrzyska, rywalizację na każdym z dystansów wieńczyła uroczysta dekoracja zawodników. Wręczenie medali odbywało się przy dźwiękach "We are the champions".

Organizatorem dzisiejszych zmagań były Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 i Klub Olimpiad Specjalnych "Rekord".