Święto młodych

Łukasz Sianożęcki Łukasz Sianożęcki

dodane 13.07.2018 13:20

Grupa młodzieży z Elbląga wspólnie z rówieśnikami z całej Polski, modli się, uczy i bawi w Dobroszycach.

Święto młodych 25. Salwatoriańskie Forum Młodych. Karolina Olbryś

Pod hasłem "Można inaczej", odbywa się tegoroczne Salwatoriańskie Forum Młodych. To coroczne spotkanie dla młodzieży, która pod opieką księży salwatorianów gromadzi się, aby uwielbiać Jezusa Chrystusa, odbyło się już po raz 25.

Do ośrodka Caritas w Dobroszycach pod Wrocławiem, gdzie regularnie odbywa się forum, na te 10 niezwykłych dni udała się także grupa młodzieży z Elbląga.

Forum w Dobroszycach to nie tylko wspólna modlitwa, ale również, ale również możliwość rozwoju podczas niezwykłych warsztatów. W tym roku organizatorzy proponowali m.in. takie zajęcia jak: fotografia, lectio divina, teatr, pierwsza pomoc, w jak wełna, terapia manualna, tańce, mozaika, beat box, gospel i wiele innych.

Obok pracy własnej młodzi mogą wysłuchać gości, którzy odwiedzają forum. - Mieliśmy naprawdę mnóstwo ciekawych spotkań. Np. biskup Marek Solarczyk, opowiedział nam o swoim życiu, i o swoim powołaniu, a na koniec zrobił sobie z nami selfie - opowiada Karolina. - Z kolei Marcin Zieliński mówił o tym jak "zostawił wszystko" by wypełniać wolę Bożą i głosić ewangelie. Żeby nie bać się tego do czego Bóg nas powołuje - dodaje.

W czasie kolejnych spotkań, młodzież wysłuchała m.in. modelki Anny Golędzinowskiej, która mówiła o trudnym doświadczeniu w dzieciństwie, oraz jak walczyć o siebie i swoje życie, by żyć naprawdę.

Zwieńczeniem Forum Młodych są trzy ostatnie dni spotkania czyli Święto Młodych, czas koncertów, występów i wspólnej zabawy.