Jubileusz to czas odpoczynku

Łukasz Sianożęcki Łukasz Sianożęcki

dodane 07.10.2018 21:00

Marianie wraz z swoimi parafianami świętują 50 lat od przybycia tego zgromadzenia do Elbląga.

Jubileusz to czas odpoczynku Elbląg, 7.10. Obchody 50-lecia obecności księży marianów w mieście Łukasz Sianożęcki /Foto Gość

- Jubileusz to też czas odpoczynku - mówił ks. Tomasz Nowaczek MIC podczas Mszy św. z okazji 50-lecia obecności księży marianów w diecezji elbląskiej. - Jest to czas, aby odpocząć od niezgody, trudności, od szukania nadziei poza Panem Bogiem. To czas, by położyć się na jego dłoniach. Spocząć w Nim i uznać, że jest Panem mojej rodziny - dodał.

Na uroczystości do elbląskiej parafii Wszystkich Świętych przybyli księża marianie z całej Polski oraz z zagranicy, którzy kiedykolwiek posługiwali w Elblągu.

- Uczestniczymy w wydarzeniu wyjątkowym i chcemy podziękować Bogu za wszelkie łaski, jakie otrzymaliśmy przez te 50 lat, szczególnie za posługę księży marianów w tej wspólnocie - powiedziała ks. Artur Radacki MIC, proboszcz parafii.

Po zakończeniu Eucharystii obecnie pracujący w parafii księża oraz związani z nią w latach wcześniejszych uczestniczyli we wspólnym poczęstunku ze swoimi parafianami. Była to okazja do licznych radosnych spotkań, rozmów i wspomnień.

Mszy Świętej z okazji jubileuszu przewodniczył biskup elbląski Jacek Jezierski.