Ojczyzna to... my

Łukasz Sianożęcki Łukasz Sianożęcki

publikacja 09.10.2018 12:30

Przez cały październik uczniowie tej szkoły modlą się na różańcu za swój kraj.

Ojczyzna to... my Elbląg, 9.10.2018, Zespół Szkół Pijarskich. Codzienny różaniec za ojczyznę w 100-lecie odzyskania niepodległości. Łukasz Sianożęcki /Foto Gość

Codziennie przez cały październik uczniowie Zespołu Szkół Pijarskich im. św. Mikołaja w Elblągu gromadzą się na modlitwie różańcowej. Biorą w ten sposób udział w akcji o nazwie "W 100-lecie odzyskania niepodległości modlimy się w intencji Ojczyzny."

- W naszej szkole w miesiącu październiku na dużej przerwie w holu głównym, dzieci i wychowawcy modlą się wspólnie odmawiając dziesiątkę różańca w intencji Ojczyzny - mówi o. Rafał Roszer, dyrektor placówki.

- Każdego dnia modlimy się w intencji Polski, w myśl zasady: Ojczyzna to… uczniowie i studenci. Wówczas wspominamy postać św. Stanisława Kostki. Ojczyzna to… chorzy, cierpiący, ubodzy i bezdomni, wtedy modlimy się za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej. Oraz - Ojczyzna to… książka i prasa, wtedy staramy się sobie przybliżyć postać św. Maksymiliana Kolbego - wyjaśnia.

Jednocześnie podopieczni placówki biorą również udział w konkursie na najciekawszy i najpiękniejszy różaniec. Na tablicy w szkole zawisł już szereg konkursowych prac.

Uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością. Wśród zgłoszonych pracy znajdziemy więc m.in. różańce wykonane z kasztanów, orzechów włoskich lub arachidowych. Są też prace z papieru, własnoręcznie wykonanych kwiatów, ale nawet ze słomek czy kawy.