Pan Jezus chce 100 procent

Łukasz Sianożęcki Łukasz Sianożęcki

publikacja 16.11.2018 20:50

- Naśladujmy Maryję, bo ona jest wzorem człowieka uwielbienia - apelował Marcin Zieliński.

Pan Jezus chce 100 procent Elbląg, 16.11.2018, spotkanie z Marcinem Zielińskim Łukasz Sianożęcki /Foto Gość

"Jak być człowiekiem uwielbienia?" - zastanawiał się dziś Marcin Zieliński podczas katechezy, którą wygłosił w Kościele Bożego Ciała w Elblągu.

Znany ewangelizator i charyzmatyk opowiadał zebranym, że aby to osiągnąć należy przede wszystkim żyć zgodnie z zasadą świętego Pawła - "Cokolwiek czynicie, wszystko na chwałę Bożą czyńcie".

- Nie dzielmy naszego życia na sacarum i profanum. Nie dawajmy Panu Bogu tylko pewnych obszarów, do których go wpuszczamy, a w innych nie pozwalamy mu działać - podkreślał. - Bo wtedy pojawia się coś, przed czym przestrzegał Pan Jezus czyli "letniość".

A, jak mówił Marcin Zieliński, Pan Jezus chce 100 procent naszego życia. - Chce byś poszedł na całość. A wzorem takiego pójścia na całość jest Maryja - mówił. - Naśladujmy Matkę Bożą. Bo właśnie ona jest wzorem człowieka uwielbienia - wskazywał.

Marcin Zieliński spotkał się z przedstawicielami wspólnot w kościele Bożego Ciała w Elblągu, a także wygłosił katechezę, poprowadził uwielbienie i modlitwę o uzdrowienie w parafii św. Brata Alberta w Elblągu.