Kibicowały całe rodziny

Agata Bruchwald Agata Bruchwald

publikacja 01.12.2018 14:26

Mróz nie przestraszył miłośników sportu.

Kibicowały całe rodziny Tolkmicko. V Bieg Mikołajkowy Agata Bruchwald /Foto Gość

Do udziału w Biegu Mikołajkowym mieszkańców Tolkmicka zaprosiło Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Tolkmickiej „Lanzania”. Odbył się on po raz piąty.

- Tegoroczny bieg jest podobny do poprzednich. Został on dobrze wymyślony, a więc nie ma potrzeby wprowadzania zmian - mówi Aleksandra Sosnowska-Kessler.

Zawodnicy pobiegli w czterech kategoriach wiekowych - dzieci w wieku przedszkolnym, uczniowie klas I-III i IV-VI. W ostatniej grupie na starcie stanęła młodzież z klas VII, VIII oraz gimnazjalna. Dołączyli do nich dorośli - przebiegli dystans ok. 2 km.

Młodsi uczestnicy zabawy pokonali ok. 350 m i 700 m.  

Dla wielu osób był to kolejny Bieg Mikołajkowy, w jakim wzięli udział. Silny mróz nie był dla nich powodem do tego, żeby zostać w domu. Ania przyznaje, że biegała już, gdy było zimniej. - Wolę biegać zimą. Latem, gdy jest gorąca, nie zawsze chce mi się to robić - mówi.

Marcel w sobotę przebiegł dystans ok. 700 m. - Jest dobrze, kilka dni temu zrobiłem sobie trening. Chciałem sprawdzić, czy dam radę przebiec taki odcinek, w taką pogodę. Udało się - chwali się.

Zawodnicy pobiegli dla przyjemności i - jak zapewnia Marcel - nie rywalizowali ze sobą. Po dotarciu na metę biegacze otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki.

Bieg Mikołajkowy to jedno z wydarzeń organizowanych w Tolkmicku, które integruje mieszkańców miasta. Biegną głównie dzieci, ale kibicują im całe rodziny.