Zatańczyli (nie tylko) poloneza

Agata Bruchwald Agata Bruchwald

publikacja 06.02.2019 14:07

Mieszkańcy Malborka zobaczyli, jak tańczą tegoroczni maturzyści.

Zatańczyli (nie tylko) poloneza Malbork; 06.02.2019; maturzyści tańczą poloneza Agata Bruchwald /Foto Gość

Tegoroczni maturzyści z malborskich szkół ponadgimnazjalnych poloneza, podczas studniówki, zatańczyli już kilka dni temu. Dziś zrobili to ponownie na placu Kazimierza Jagiellończyka.

Najpierw zaprezentowali układy, jakie zatańczyli podczas balu, a później zatańczyli wspólnie. Układ powstał spontanicznie, a poloneza poprowadzili Hanna Lalak oraz Jan Stawicki, dyrektorzy szkół.

- W czasie studniówki, kiedy tańczyliśmy poloneza, był zupełnie inny klimat. Była sala balowa, a my czekaliśmy na zabawę. Dziś to już za nami. Teraz przede wszystkim uczymy się do matury - mówi Jakub z I Liceum Ogólnokształcącego. 

- W czasie studniówki było więcej emocji i stresu. Długo przygotowywaliśmy się do tamtej chwili, a dziś już każdy doskonale pamięta jak wygląda układ - kontynuuje Zuzia także z I LO.

Ze względu na pogodę uczniowie tańczyli zupełnie inaczej ubrani niż podczas balu. Nie obowiązywały wieczorowe suknie i eleganckie garnitury. Jednak kurtki, zimno i nieco śliska nawierzchnia nie przeszkodziły w dobrej zabawie.

Na zakończenie uczniowie zatańczyli belgijkę.