Maturzyści pielgrzymowali do Matki Bożej

Agata Bruchwald Agata Bruchwald

dodane 23.02.2019 15:52

Na Jasnej Górze wspólnie z maturzystami modlili się bp Jacek Jezierski i bp Wojciech Skibicki.

Maturzyści pielgrzymowali do Matki Bożej Czuwanie maturzystów diecezji elbląskiej 22 i 23 lutego Agata Bruchwald /Foto Gość

Czuwanie maturzystów z diecezji elbląskiej rozpoczęło się w piątek 22 lutego Apelem Jasnogórskim.

- Powierzamy Ci nasze dorosłe życie. Maryjo, pomagaj nam dokonywać słusznych wyborów i szukać w nich woli Boga. Naucz nas zawsze mówić "tak" w odpowiedzi na Boże słowo i ufać mu, jak Ty zaufałaś. Naucz nas odpowiedzialności za nasze czyny i za nasze decyzje. Wspomagaj nas w kroczeniu drogą miłości, abyśmy nie zapomnieli, co jest słuszne, i zawsze mieli na względzie dobro drugiego człowieka - powiedzieli przedstawiciele młodzieży Julia i Jakub podczas modlitwy.

Tegoroczne czuwanie poprowadził o. Maciej Ziębiec CSsR wraz z grupą ewangelizacyjną działającą przy parafii św. Józefa w Toruniu. Młodzież wysłuchała konferencji oraz świadectw. Uczestniczyła w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, trwała na adoracji Najświętszego Sakramentu, przystąpiła do sakramentu pokuty i pojednania. Punktem kulminacyjnym była Msza św., której przewodniczył bp Skibicki, a homilię wygłosił bp Jezierski.

Maturzyści pielgrzymowali do Matki Bożej   Młodzież na Jasnej Górze Archiwum Jakuba Kornagi - To był konkretny i przydatny czas. Bardzo ważne jest, żeby przed maturą zawierzyć się Panu Bogu i Matce Bożej. Prosiłem o łaskę skupienia. Z pewnością będzie ona mi bardzo potrzebna podczas egzaminów, bym mógł wykorzystać wiedzę, którą dotychczas zdobyłem. Od tego egzaminu w dużej mierze zależy przyszłość - moja, moich koleżanek i kolegów - dlatego warto powierzyć zbliżający się czas odpowiedniej Osobie - mówi Kamil z II LO w Elblągu.

Sandra i Iza jako jedyne reprezentowały podczas czuwania na Jasnej Górze Zespół Szkół w Pasłęku. Przyjechały z grupą z Elbląga. - Nie zastanawiałam się nad tym, czy chcę wziąć udział w czuwaniu czy nie. Ja po prostu wiedziałam, że muszę tu przyjechać - opowiada Sandra. W jasnogórskim sanktuarium była po raz pierwszy. Według maturzystki, atmosfera podczas spotkania była niepowtarzalna, a konferencja i wspólna modlitwa pozwoliły jej wiele sobie uświadomić.