Misyjne oblicze Różańca

Łukasz Sianożęcki Łukasz Sianożęcki

dodane 09.03.2019 13:50

- Droga do nawrócenia przypomina podróż przez Amerykę Południową - usłyszeli członkowie Żywego Różańca.

Misyjne oblicze Różańca Elbląg, 9.03.2019, diecezjalny, wielkopostny dzień skupienia Żywego Różańca Łukasz Sianożęcki /Foto Gość

Podczas diecezjalnego dnia skupienia członków Żywego Różańca, które odbyło się dziś w kościele św. Trójcy w Elblągu, ks. Tomasz Bielecki mówił: - Mam nadzieję, że to nasze dzisiejsze spotkanie poprowadzi nas wspólnie ku Chrystusowi.

Ks. Tomasz jest misjonarzem, który przez wiele lat posługiwał w Ameryce Łacińskiej, w takich krajach, jak Argentyna, Urugwaj, Peru czy Kuba.

Jak podkreślał w czasie konferencji kapłan, droga do nawrócenia każdego z nas może przypominać podróż właśnie przez kraje kontynentu południowoamerykańskiego. - Taka podróż wiedzie czasem w górę, czasem w dół. Może się zdarzyć, że zasypie nas śnieg albo też wciągną ruchome piaski - opowiadał, jednocześnie prezentując zdjęcia ze swojej posługi.

- Może się też tak zdarzyć, że musimy przejechać nad ogromną przepaścią, pokonać coś, co z daleka może się wydawać błahostką, a z innej perspektywy naprawdę trudnym wyzwaniem - zauważył. - Czasem będzie też tak, że ktoś nam zasypie drogowskazy na naszej drodze, a przecież w tej wyprawie musimy mieć zawsze dobrą orientację - przypomniał.

Do tych wszystkich przeszkód, jak mówił ks. Bielecki, powinniśmy podchodzić z pewnym dystansem, uśmiechem i radością. - Bo przecież jednym z owoców nawrócenia, które ma się w nas dokonać, jest radość w Duchu Świętym - zwrócił uwagę kapłan.

W czasie dzisiejszych rekolekcji spotkali się członkowie Żywego Różańca z parafii elbląskich, Iławy, Malborka, Pasłęka, Kadyn czy Nowego Stawu.