Dzień otwarty u pijarów w Elblągu

Łukasz Sianożęcki Łukasz Sianożęcki

dodane 03.04.2019 22:10

To już tradycja, że podczas dnia otwartego zainteresowanych nauką w szkole ojców pijarów oprowadzają jej uczniowie.

Dzień otwarty u pijarów w Elblągu Elbląg, 3.04.2019, dzień otwarty w Zespole Szkół Pijarskich. Łukasz Sianożęcki /Foto Gość

Gabinet tańców pijarskich, kącik szachowy, sala koncertowa Elbląskiej Armii Pana, czy też pokój chilloutowy to tylko niektóre z miejsc, jakie mogli zobaczyć 3 kwietnia ci, którzy odwiedzili Zespół Szkół im. św. Mikołaja w Elblągu. W placówce prowadzonej przez ojców pijarów zorganizowano dziś bowiem dzień otwarty. A już od kilku lat tradycją jest, że podczas takiej imprezy chętnych do nauki w tej szkole oprowadzają jej podopieczni.

- Uważam, że to świetny pomysł, że szkołę pokazują nam uczniowie - mówi Marta, która rozważa złożenie podania do pijarskiego liceum. - Nauczyciele mogą bowiem ubarwiać, mówić o szkole w samych superlatywach. A poza tym będą przedstawiać tylko statystyki, wyniki na maturach itp. A od ludzi w naszym wieku dowiemy się więcej, np. jaki jest w szkole klimat, jacy są nauczyciele i dlaczego się w niej warto uczyć - wylicza.

Odwiedzający placówkę mogli zapoznać się z ofertą zarówno dla uczniów szkół podstawowych jak i liceum. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się gabinet geograficzny, gdzie uczniowie prezentowali części świata, którymi się fascynują. Ania i Magda ubrane w kimono i strój do karate opowiadały o Japonii, zdradzając ciekawostki na temat Kraju Kwitnącej Wiśni.

Z kolei "szejk" Mateusz, w stroju charakterystycznym dla kultury arabskiej zapraszał przybyłych do Dubaju. Odwiedzający szkołę nie tylko chętnie słuchali opowieści Marcina, ale i z wielkim zapałem robili sobie z nim zdjęcia na tle wizerunku najwyższego budynku świata - Burj Khalifa.