Stary Dzierzgoń. Konkurs piosenki

Agata Bruchwald Agata Bruchwald

dodane 25.04.2019 16:02

W czwartek w Starym Dzierzgoniu odbył się Festiwal Piosenki Papiesko-Religijnej.

Stary Dzierzgoń. Konkurs piosenki Stary Dzierzgoń, 25.04.2019 r. Festiwal piosenki papiesko-religijnej. Agata Bruchwald /Foto Gość

Była to już jego druga edycja. Na scenie wystąpiło 18 młodych wykonawców. W kategorii wiekowej 7-10 lat pierwsze miejsce zajęła Agata Twardowska, a 11-15 - Aleksandra Gwazdacz.

Choć według regulaminu udział w konkursie mogły wziąć osoby, które ukończyły 7 lat. Organizatorzy zgodzili się, by zaśpiewała także utalentowana 6-latka. I tak najmłodszą wykonawczynią była Michalina Jaworska, która zaśpiewała „Powiedz ludziom” i „Na drugi brzeg”.

Młodych wykonawców oceniała komisja w składzie: Halina Gładysiak, przewodnicząca, ks. Antoni Myjak, ks. Adrian Woźniak, Józef Urbański.

Tuż przed rozdaniem statuetek i pamiątkowych dyplomów H. Gładysiak powiedziała, że komisję zachwyciły występy młodzieży. Wykonawcom życzyła, by zdobywali nowe umiejętności.

- Chciałabym, żebyście nieustannie wzrastali w miłości i radości, śpiewając, bo ten, kto śpiewa, ma dobre serce. Śpiewajcie i zachęcajcie do tego innych - powiedziała Gładysiak.

Publiczność każdego wykonawcę nagrodziła gromkimi brawami.