Dzień Wspólnoty Oazy Rodzin

Łukasz Sianożęcki Łukasz Sianożęcki

publikacja 11.07.2019 18:30

Eucharystia w katedrze św. Mikołaja pod przewodnictwem bp. Jacka Jezierskiego była centralnym punktem Dnia Wspólnoty Oazy Rodzin.

Dzień Wspólnoty Oazy Rodzin Elbląg, 11.07.2019 r. Dzień Wspólnoty Oazy Rodzin Łukasz Sianożęcki /Foto Gość

W Oazie Rodzin pierwszego stopnia, organizowanej przez Domowy Kościół Diecezji Elbląskiej biorą udział rodziny, aż z dziewięciu różnych diecezji, w tym jedna para mieszkająca na co dzień w Irlandii.  

- Dzisiejsza Msza Święta, jest trzecim szczytem naszej oazy - mówił Andrzej Omieczyński, który wraz żoną Bernadettą tworzą parę diecezjalną Domowego Kościoła. - Cieszymy się naszą wspólną obecnością w formie Oazy Wielkiej, ale jednocześnie zdajemy sobie sprawę, jak wiele pustyni wokół nas, gdzie musimy budować następne małe oazy - dodawał.

O tym, że uczestnicy tej wspólnoty są powołani do przyciągania innych ludzi do Chrystusa i Kościoła, mówił w homilii biskup Jezierski. Przypominając scenę z Dziejów Apostolskich, w której Duch Święty zstępuje na uczniów Chrystusa, w pięćdziesiąt dni po Jego wniebowstąpienia mówił: - Uświadomili sobie wtedy, że Jezus Chrystus jest zwycięzcą śmierci, a oni tworzą Jego wspólnotę, zgromadzenie Boże, Kościół. Doszło do nich także, że ich zadaniem będzie zapraszanie innych do wspólnoty Jezusa - podkreślał.

Po Mszy św. uczestnicy oazy udali się na agapę w Wyższym Seminarium Duchownym. Tam także odbyła się godzina odpowiedzialności i misji. A chętni mogli przystąpić do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.