Podwójne święto w Postolinie

Łukasz Sianożęcki Łukasz Sianożęcki

publikacja 14.07.2019 18:20

W Postolinie wierni świętowali dziś odpust Matki Bożej Szkaplerznej i 40-lecie kapłaństwa swojego proboszcza.

Podwójne święto w Postolinie Postolin, 14.07. Uroczystości odpustowe i 40-lecie kapłaństwa ks. Stanisława Gadziny. Łukasz Sianożęcki /Foto Gość

Wierni z parafii w Postolinie świętowali dziś podwójnie. Zgromadzili się na Eucharystii, aby przeżywać odpust Matki Bożej Szkaplerznej oraz dziękować za jubileusz 40-lecia kapłaństwa swojego proboszcza ks. Stanisława Gadziny.

Tej wyjątkowej Mszy św. przewodniczył biskup elbląski Jacek Jezierski. W homilii zwrócił uwagę, że w dzisiejszych czytaniach Maryja nazywana jest Córą Syjonu. - Ona jest córą Izraela najbardziej szlachetną. Do Niej przychodzi Pan. Przez Nią przychodzi do nas Jezus Chrystus. Poprzez Jej macierzyństwo przyszedł do nas, gdyż stał się człowiekiem - zwracał uwagę. - Jezus Chrystus, Syn Boży i prawdziwy człowiek, dzięki macierzyństwu Maryi wypełnił zamysły Boga. Aby to, co jest rozbite, podzielone, skłócone, skonfliktowane, pojednać na nowo - podsumowywał pasterz naszej diecezji.

Na zakończenie Mszy św. zebrani w postolińskiej świątyni składali życzenia proboszczowi, dziękując za jego lata posługi kapłańskiej. Wierni, przypominając liczne zasługi i osiągnięcia ks. Stanisława, zwracali uwagę na jego niezwykłą umiejętność budowania wspólnoty i gromadzenia wokół siebie dobrych ludzi. Przywołując słowa Jana Pawła II, podkreślali, że ksiądz proboszcz jest prawdziwym pasterzem dla lokalnej społeczności. Życzenia pomyślności na dalsze lata posługi kapłańskiej ks. Gadzinie składali dziś jego parafianie, przedstawiciele władz samorządowych, służb, a także posłowie i senatorowie.