XXVII EPP. Wyruszyli

Agata Bruchwald Agata Bruchwald

publikacja 28.07.2019 10:12

Kontekst tegorocznej pielgrzymki jest specyficzny. - Proszę, abyście umieli zachować dystans - powiedział bp Jacek Jezierski do pątników.

XXVII EPP. Wyruszyli XXVII EPP, 28.07.2019 r. Wyjście grup z Elbląga. Agata Bruchwald /Foto Gość

XXVII Elbląską Pielgrzymkę Pieszą na Jasną Górę uważam za rozpoczętą - powiedział ks. Waldemar Maliszewski, kierownik EPP, podczas porannej Mszy św. w katedrze pw. św. Mikołaja w Elblągu.

Eucharystii przewodniczył bp Jacek Jezierski. - Cieszę się, że po raz kolejny rusza w drogę Elbląska Pielgrzymka Piesza - mówił.

W dalszej części homilii biskup Jezierski przypomniał, że każdy pielgrzym ma swoje powody i uzasadnienia dla podejmowanego trudu. Pielgrzymka jest czasem wysiłku, pewnych niewygód i zmęczenia, ale także sposobnością do intensywnej modlitwy, wspólnego śpiewu, katechezy w drodze. Pielgrzymka to dobry czas na zawiązywanie przyjaźni.

- W tym roku kontekst pielgrzymki jest specyficzny - chodzi mi o tęczowe tło dla wizerunku Maryi. Drodzy pielgrzymi, mam nadzieję, że nikt i nic nie zakłóci waszej drogi i religijnego klimatu tegoż zdążania na Jasną Górę jakimś happeningiem. Gdyby jednak ktoś próbował to czynić, proszę, abyście umieli zachować dystans, pohamować swoje emocje. Abyście zachowali własny, chrześcijański styl, bez wrogości i okazywania niechęci - zaapelował biskup elbląski.

Elbląska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę jest piątą co do długości pielgrzymką w Polsce. Pątnicy na Jasną Górę dotrą 11 sierpnia.