XXVII EPP. Odpoczynek w Krośniewicach

Agata Bruchwald Agata Bruchwald

dodane 05.08.2019 16:24

Mieszkańcy Krośniewic pielgrzymów Elbląskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę goszczą od wielu lat.

XXVII EPP. Odpoczynek w Krośniewicach XXVII EPP; 5.08.2019 r. Krośniewice. Agata Bruchwald /Foto Gość

Pielgrzymi idący na Jasną Górę każdego dnia spotykają wiele wspaniałych osób. Doświadczają niezwykłej gościnności mieszkańców miast i wsi, które mijają. W poniedziałek, 5 sierpnia, odpoczywali m.in. przy kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krośniewicach.

Pielgrzymów powitali ks. Tomasz Jackowski, proboszcz, i Katarzyna Erdman, burmistrz.  

- Jako gospodarzowi tego miasta jest mi bardzo miło gościć pielgrzymów idących do Częstochowy. Witamy ich chlebem i solą - czym chata bogata. Życzę pielgrzymom, żeby szczęśliwie, bez żadnych wypadków, doszli do Matki Bożej. Każdy na pewno idzie we własnej intencji, a to jest bardzo piękne - mówi Katarzyna Erdman, burmistrz Krośniewic.

Koordynatorką przygotowań poczęstunku jest Agnieszka Rykała. Przez dwie niedziele poprzedzające przyjście pielgrzymów zbiera przy kościele pieniądze na ten cel, a także o pomoc prosi firmy. Odzew jest bardzo duży. Każdego roku parafian wspiera ok. 10 firm.

- Od kilku lat zajmuję się przygotowaniem poczęstunku dla pielgrzymów. Obecnie nie wyobrażam sobie, że mogłabym nie brać w tym udziału. Staram się mieć urlop w pierwszym tygodniu sierpnia - opowiada pani Agnieszka.

W tym roku mieszkańcy Krośniewic kupili m.in. 700 bułek i 200 kg arbuza. Wiele osób przyniosło ciasto.

Warto dodać, że już jutro mieszkańcy Krośniewic gościć będą Pielgrzymkę Ziemi Lubawskiej.

Pątnicy gospodarzom odwdzięczają się modlitwą.