"Gość" gości w Iławie

Łukasz Sianożęcki Łukasz Sianożęcki

publikacja 29.09.2019 14:30

Z wiernymi z parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Iławie spotkał się redaktor naczelny "Gościa Niedzielnego" ks. Adam Pawlaszczyk.

"Gość" gości w Iławie Iława, 29.09. "Gość Niedzielny" w parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Łukasz Sianożęcki /Foto Gość

Niedziela jest bardzo często dniem spotkań. - Ja nie wyobrażam sobie, aby w niedzielne popołudnie w moim domu nie zagościł "Gość" - mówi pani Janina z parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Iławie. To dziś w tej wspólnocie miało miejsce specjalne wydarzenie. Z wiernymi i czytelnikami "Gościa Niedzielnego" spotkał się redaktor naczelny tygodnika ks. Pawlaszczyk.

Podobnie jak pani Janina myśli wielu innych wiernych iławskiej wspólnoty. To właśnie tu jest najwięcej Czytelników naszego tygodnika spośród wszystkich parafii diecezji elbląskiej. - Uważamy "Gościa Niedzielnego" za wyjątkowe i wartościowe pismo, dlatego stale polecamy go naszym wiernym - mówi ks. Michał Mirowski, wikariusz. - Pewnego dnia w naszym kapłańskim gronie pomyśleliśmy, że fajnie byłoby zaprosić księdza redaktora naczelnego do nas, aby opowiedział o tygodniku i pracy w nim. Cieszymy się niezmiernie, że pozytywnie odpowiedział na nasze zaproszenie tak szybko i do nas przyjechał - opowiada.

Ksiądz redaktor głosił kazania na dzisiejszych Mszach św.. - Obecnie coraz częściej, kiedy zaglądamy do mediów, zadajemy sobie pytanie, czy to, co w nich znajdziemy, jest prawdą - zwracał uwagę w homilii ks. Pawlaszczyk. Jak wskazywał, jego rolą jako redaktora naczelnego "Gościa Niedzielnego" jest zapewnienie, aby to, co znalazło się wewnątrz gazety, było prawdziwe, rzetelne i budujące. - Przywołując też słowa ks. Stanisława Tkocza, wieloletniego redaktora naczelnego "Gościa", musi być to też słowo, które jednoczy Czytelników - zwracał uwagę.