Potyczki z historią łączą pokolenia

Łukasz Sianożęcki Łukasz Sianożęcki

publikacja 02.10.2019 22:10

Dla młodzieży i seniorów przygotowano dzisiejsze "Potyczki z Historią Polski 39'" w Warmińsko-Mazurskiej Bibliotece Pedagogicznej w Elblągu.

Potyczki z historią łączą pokolenia "Potyczki z Historią Polski 39'" w Warmińsko-Mazurskiej Bibliotece Pedagogicznej. Łukasz Sianożęcki /Foto Gość

Nic tak dobrze nie łączy pokoleń jak ciekawe opowieści i... gry planszowe. Z takiego założenia wyszły władze Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej w Elblągu, organizując "Potyczki z Historią Polski 39'". Dzisiejsze spotkanie to - jak zapewniali organizatorzy - "intelektualne eksplorowanie wydarzeń polskiego września 1939 roku".

- Dzisiejsze wydarzenie adresowaliśmy do wszystkich elblążan, bez względu na wiek - mówiła na rozpoczęcie "Potyczek" Elżbieta Mieczkowska, dyrektor WMBP. - Cieszymy się więc, że są wśród nas zarówno młodzież i uczniowie, jak i nauczyciele, i byli nauczyciele, i osoby, które lubią historię, parają się historią i przyjaciele naszej biblioteki - wyliczała.

- Staramy się upowszechniać wiedzę historyczną, rozwijać postawy obywatelskie, a przede wszystkim chcemy bawić się wiedzą historyczną, powtarzać ją i utrwalać - podkreślała E. Mieczkowska.

Dlatego też uczestnicy "Potyczek" mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat II wojny światowej nie tylko w różnych quizach, grach i łamigłówkach logicznych, ale także poszerzyć ją, grając w gry planszowe takie jak: "Awans", "303", "Pamięć ’39" czy "Kresy".