Dzień Jedności Odnowy w Duchu Świętym

Łukasz Sianożęcki Łukasz Sianożęcki

publikacja 05.10.2019 14:30

Diecezjalny Dzień Jedności wspólnot Odnowy w Duchu Świętym odbył się dziś w kościele św. Brata Alberta w Elblągu.

Dzień Jedności Odnowy w Duchu Świętym Elbląg, 5.10.2019 r. diecezjalny Dzień Jedności wspólnot Odnowy w Duchu Świętym. Łukasz Sianożęcki /Foto Gość

Pod hasłem "Nie opuszczę cię i nie pozostawię" odbył się dziś diecezjalny Dzień Jedności wspólnot Odnowy w Duchu Świętym. Członkowie tego ruchu spotkali się w kościele św. Brata Alberta w Elblągu.

- My bardzo dobrze potrafimy narzekać i marudzić, ale dziś spotykamy się tutaj po to, aby uwielbiać Pana Boga. Aby dziękować mu za to, że tu jesteśmy, bo to jest dowód na to, że Pan Bóg nas nie opuścił i nie pozostawił - mówił na wstępie spotkania ks. Mariusz Klimkowski, delegata biskupa elbląskiego ds. Odnowy w Duchu Świętym.

Jak podkreślali organizatorzy dzisiejszy dzień skupiał się wyłącznie na uwielbieniu, dlatego m.in. nie wygłaszano żadnych katechez. Jedynie członkowie wspólnoty dzieli się swoimi świadectwami codziennego doświadczania Bożej obecności. - Takie świadectwa są szczególnie ważne, bo właśnie one są głoszeniem Ewangelii, głoszeniem Dobrej Nowiny, że Jezus Chrystus jest obecny w życiu człowieka - zwracał uwagę ks. Klimkowski.

Uczestnicy spotkania dziękowali właśnie za to, że każdy z nas może doświadczyć takiego boskiego działania. - Uwielbiamy Boga, pomimo tego, że dziś świat jest taki, jaki jest, i może trudno czasami żyje nam się w tym świecie, my jednak jesteśmy dziś we właściwym miejscu, bo jesteśmy przy tym, który jest naszym zbawcą - podsumowywał kapłan.

Punktem centralnym Dnia Jedności była Msza Święta pod przewodnictwem biskupa elbląskiego Jacka Jezierskiego.