Marsz Żywności w Elblągu

Łukasz Sianożęcki Łukasz Sianożęcki

dodane 16.10.2019 16:00

Przez centrum miasta przeszli najmłodsi mieszkańcy Elbląga, aby zaprotestować przeciwko marnowaniu żywności.

Marsz Żywności w Elblągu Elbląg, 16.10.2019 r. Marsz Żywności. Łukasz Sianożęcki /Foto Gość

Pod hasłem „Ratujmy Planetę – Nie Marnujmy” przeszedł dziś ulicami Elbląga Marsz Żywności.

W pochodzie tym dzieci i młodzież z elbląskich szkół i przedszkoli przypominali dorosłym jak ważne jest racjonalne i oszczędne gospodarowanie tym, co spożywamy na co
dzień.

Dzisiejszy marsz odbył się w związku z obchodami Światowego Dnia Żywności. Dzień ten celebrujemy corocznie na całym świecie, od kiedy w 1979 roku został ustanowione przez Organizację ds. Wyżywienia i Rolnictwa.

Celem obchodów Światowego Dnia Żywności jest pogłębianie świadomości opinii publicznej na temat globalnych problemów żywnościowych i wzmocnienie poczucia solidarności w walce z głodem, niedożywieniem i ubóstwem.

Z okrzykami "Nie marnujmy - świat ratujmy!", niosąc różnorodne transparenty, w przebraniach owoców, warzyw i wszelkiego rodzaju jedzenia, najmłodsi przeszli przez centrum miasta.

Na niesionych przez uczestników tablicach znalazły się takie hasła jak:  'Nie marnujmy jedzenia, bo gniewa się ziemia" "My jedzenia nie wyrzucamy, tylko potrzebującym chętnie oddamy", "Nie marnuj chleba, bo innym go potrzeba" czy też "My wyrzucamy, a inni głodują".

W naszym mieście organizatorem marszu był Bank Żywności.

Czytaj także: