Jasełka przedszkolaków od bł. Franciszki

Łukasz Sianożęcki Łukasz Sianożęcki

publikacja 12.01.2020 13:20

Podopieczni przedszkola bł. Franciszki Siedliskiej wystąpili dziś z jasełkami w czterech elbląskich kościołach.

Jasełka przedszkolaków od bł. Franciszki Elbląg, 12.01.2020 r. jasełka Przedszkola Katolickiego w parafii Wszystkich Świętych. Łukasz Sianożęcki /Foto Gość

Mimo że nie są największym przedszkolem w Elblągu, co roku wystawiają jasełka aż w czterech kościołach miasta.

Podopieczni Katolickiego Przedszkola im. Franciszki Siedliskiej od prawie najmłodszych grup po najstarsze zaprezentowali się dziś w elbląskich świątyniach z przedstawieniami świątecznymi. O narodzeniu się Pana Jezusa i losach Świętej Rodziny opowiadali w parafiach św. Floriana, św. Jerzego, bł. Franciszki Siedliskiej i Wszystkich Świętych.

We wspólnocie pod wezwaniem Wszystkich Świętych, którą w Elblągu opiekują się księża marianie, wystąpiły grupy Aniołków i Iskierek. - To bardzo fajna inicjatywa, że co roku maluszki są w naszym kościele z jasełkami - ocenia pani Teresa, jedna z parafianek. - Widać, że bardzo się starają i cieszą się, że mogą zaprezentować się przed prawdziwą publicznością. - dodaje.

- Cieszymy się, że z nami przy żłóbku byliście i swoją obecnością Chrystusa uczciliście. Życzymy wam, aby chwile tu pięknie spędzone, w waszej pamięci zostały niezmienione. Wspomnienie Jezusa w serduszkach przechowajcie i kolejnym pokoleniom o nim opowiadajcie - życzyli mali artyści wiernym z parafii Wszystkich Świętych.