"Śpiąca królewna" na deskach teatru

Agata Bruchwald Agata Bruchwald

publikacja 06.03.2020 18:37

Przedstawienie przygotowali wychowankowie i pracownicy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Uśnicach.

"Śpiąca królewna" na deskach teatru Sztum, 6.03."Uśnice dzieciom". Agata Bruchwald /Foto Gość

Przedstawienie na podstawie baśni Charlesa Perrault "Śpiąca królewna" przygotowano w ramach akcji "Uśnice dzieciom". Jego premiera odbyła się w piątek w Sztumskim Centrum Kultury, a aktorzy amatorzy zagrali dla przedszkolaków i najmłodszych uczniów ze Sztumu i okolicznych miejscowości.

Reżyserem i pomysłodawcą artystycznego przedsięwzięcia była Anna Woroniuk, nauczycielka i wychowawczyni. Wychowankowie i pracownicy ośródka w Uśnicach nie tylko zagrali w nim, ale także przygotowali każdy jego element, łącznie z oryginalnymi strojami i scenografią.

Jednym z elementów był taniec do piosenki "Laleczka z saskiej porcelany". W finale spotkania utwór ten wybrzmiał ponownie, a wspólnie z występującymi zatańczyła publiczność.

- Przyznam się, że od szeregu lat jestem waszym fanem. Wasze inscenizacje są przepiękne, bogate, kolorowe, a wykonanie iście profesjonalne. Kochani, ile w was duszy artystycznej! Nie wyobrażam sobie, żeby do was nie przyjść - powiedział Kazimierz Szewczun, wicestarosta sztumski, tuż po premierze. Zaznaczył, że to, co pokazali występujący, było "słodyczą dla duszy" i przekazał im kosz ze słodyczami.

Akcja "Uśnice dzieciom" prowadzona jest przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy oraz Stowarzyszenie "Do życia przez życie".