Żywe obrazy uczniów iławskiej "Jedynki"

red.

publikacja 22.04.2020 16:40

W ramach akcji #zostańwdomu i realizacji wyzwania artystycznego, uczniowie SP1 w Iławie stworzyli "żywe obrazy".

Żywe obrazy uczniów iławskiej "Jedynki" Iława, "żywe obrazy" uczniów SP nr1 arch. SP1 w Iławie

Nauczanie zdalne, dobra zabawa oraz kreatywność na wysokim poziomie - to wszystko udało się osiągnąć nauczycielom i uczniom Szkoły Podstawowej nr 1 w Iławie. Wyjątkowe edukacyjne wyzwanie postawiła przed podopiecznymi placówki polonistka i nauczycielka plastyki, pani Agnieszka Prass.

W ramach akcji #zostańwdomu i podejmij wyzwanie muzeum, czyli "Odtwórz dzieła sztuki z przedmiotami (i ludźmi) dostępnymi w domu", uczniowie iławskiej "Jedynki" chętnie "przebrali się za obraz" i z odpowiednim tłem utrwalili swój wizerunek na fotografii. Jak wyjaśniają przedstawiciele szkoły, zadanie to było nie tylko dodatkową pracą w ramach zajęć z plastyki, ale także przydatnym materiałem do utrwalenia wiedzy z historii sztuki, a przy tym bardzo dobrą zabawą.

Uczniowie najpierw wybrali obraz, przygotowali rekwizyty, przebrali się za postać z obrazu, zwracając uwagę na kolorystykę, gesty i mimikę postaci, a na końcu zostali uwiecznieni na zdjęciu jako "żywy obraz". Powstały w ten sposób interpretacje dzieł znanych twórców, np. Stanisława Wyspiańskiego, Leonarda da Vinci czy Vincenta van Gogha.