Bp Jezierski: Jezus jest chlebem naszego życia

red.

publikacja 11.06.2020 15:52

Biskup elbląski przypomniał, że prawo do wyznawania religii, a także do publicznego wyrażania uczuć religijnych należy do najbardziej podstawowych uprawnień każdej osoby.

Bp Jezierski: Jezus jest chlebem naszego życia Procesja Bożego Ciała w parafii św. Rafała Kalinowskiego w Elblągu. Łukasz Sianożęcki /Foto Gość

W liście skierowanym do diecezjan bp Jacek Jezierski podkreślił, że uroczystość Bożego Ciała jest dla katolików ważnym świętem. W Polsce w procesjach biorą udział nawet tysiące osób.

„Dotykamy wielkiego misterium. Jest to tajemnica, która zaczyna być zrozumiała dzięki wierze. Jezus Chrystus jest z nami, wśród nas, w najświętszym znaku Chleba i Wina. One stają się Jego Ciałem” - napisał bp Jezierski.

W dalszej części listu biskup elbląski przypomniał, że prawo do wyznawania religii, a także do publicznego wyrażania uczuć religijnych należy do najbardziej podstawowych uprawnień każdej osoby.

„Żadna władza publiczna nie może pozbawiać i ograniczać tego podstawowego prawa. Jest to prawo wolnościowe, wpisane w naszą naturę przez Stwórcę. Na szczęście żyjemy w państwie demokratycznym, które respektuje to prawo wobec jednostek i społeczności wyznaniowych”.

List biskupa elbląskiego na uroczystość Bożego Ciała (11 czerwca 2020)