Pomezania i Zantyr łączą siły

Michalina Rozbicka

publikacja 16.07.2020 16:30

Grupy pielgrzymkowe Pomezania Malbork i Zantyr Sztum w tym roku wspólnie przygotowują się do pielgrzymki na Jasną Górę.

Pomezania i Zantyr łączą siły W tym roku Pomezania Malbork i Zantyr Sztum stworzą jedną grupę pielgrzymkową. Łukasz Sianożęcki /Foto Gość

Do XXVIII  Elbląskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę pozostało kilkanaście dni.

Przygotowania do tego wydarzenia są coraz intensywniejsze we wszystkich pięciu grupach pielgrzymkowych, które w tym roku wyruszają do tronu Jasnogórskiej Pani.

Pielgrzymi grupy Zantyr Sztum, która w tym roku wyjdzie na pątniczy szlak połączona z Pomezanią Malbork, organizują zbiórki pieniędzy w pobliskich parafiach. W ostatnich dniach odwiedzili m.in. wspólnotę pw. św. Andrzeja Boboli w Sztumie. – Pielgrzymka jest czasem cierpliwego siania Słowa Bożego – wyjaśniał ksiądz Maksymilian Ślizień, przewodnik grupy. Jak mówił oznacza to, że nawet przy tak ograniczonej liczbie uczestników jaka w tym roku wyruszy do tronu Pani Jasnogórskiej, ma ona głęboki sens. - Nawet jeśli to słowo padłoby na grunt tylko jednego serca - podkreślał.

Odwiedzając poszczególne parafie młodzież zaangażowana w pielgrzymkę zbiera ofiary do puszek. W każdej miejscowości, którą odwiedzają, pozostawiają także skrzynkę na intencje, które pielgrzymi zaniosą do Matki Bożej – Zaangażowałem się w zbiórkę pieniędzy dlatego, że chcę wspomóc dzieło pielgrzymki, w której już po raz piąty będę brał udział. Jestem mile zaskoczony, że ludzie tak chętnie przyjmują nas w swojej parafii i wspomagają modlitewnie oraz finansowo – przyznaje Szymon Baźmierowski, pielgrzym grupy Zantyr Sztum.

Grupa pielgrzymkowa na trasie swojej zbiórki ma zaplanowane jeszcze dwie parafie: pw. św. Anny w Sztumie oraz pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Malborku.

Dużo więcej o wspólnych przygotowaniach obu grup w Gościu Elbląskim na 26 lipca.