Centrum informacji o Pasłęku

Łukasz Sianożęcki Łukasz Sianożęcki

publikacja 22.07.2020 14:10

W Pasłęku powstał punkt, w którym turyści i odwiedzający zasięgną pełnej informacji o tym wyjątkowym mieście i jego okolicach.

Centrum informacji o Pasłęku Burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski prezentuje nową broszurę informacyjną o mieście i regionie, którą przygotowali wolontariusze, pasjonaci historii miasta. Broszurka jest dostępna w Pasłęckim Centrum Integracyjnym. Łukasz Sianożęcki /Foto Gość

W zabytkowym budynku ratusza miejskiego w Pasłęku, który od niedawna funkcjonuje jako Pasłęckie Centrum Integracyjne, otwarto dziś punkt informacyjny. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele miasta, samorządu, przedsiębiorcy, ale także przedstawiciele lokalnych stowarzyszeń i wolontariusze. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że otwarcie punktu, w którym turyści i odwiedzający będą mogli zasięgnąć pełnej informacji o Pasłęku i jego okolicach to bardzo potrzebne miejsce na mapie miasta.

- Można powiedzieć, że o takiej potrzebie rozmawialiśmy już dziesięć lat temu. Dobrze, że udało się wreszcie ją zrealizować i takie miejsce znalazło się w naszym mieście - mówił Paweł Chomnicki, przedsiębiorca z Pasłęka.

Otwierając nowe usługi w PCI, burmistrz miasta Wiesław Śniecikowski wyraził nadzieję, że przyczynią się one do rozwoju i promocji całego regionu. - Wierzymy, że będzie to miejsce, w które będzie wzmacniało nasz kapitał społeczny oraz promowało miasto i gminę Pasłęk. Będzie służyło zarówno w kwestii integracji społecznej naszego miasta, ale także dostarczało informacji turystycznej, kulturalnej, historycznej i bibliotecznej wszystkim zainteresowanym - wskazywał.


Więcej informacji na temat usług i możliwości nowego Pasłęckiego Centrum Integracyjnego w "Gościu Elbląskim" na 2 sierpnia.