Dzień Obrony Życia u św. Rafała

Łukasz Sianożęcki Łukasz Sianożęcki

publikacja 19.11.2020 20:00

W elbląskiej parafii św. Rafała Kalinowskiego obchodzono dziś Dzień Obrony Życia.

Dzień Obrony Życia u św. Rafała Elbląg, 19.11.2020 r. Dzień Obrony Życia, parafia św. Rafała Kalinowskiego. Łukasz Sianożęcki /Foto Gość

W wigilię uroczystości odpustowych w parafii św. Rafała Kalinowskiego w Elblągu świętowano Dzień Obrony Życia. Podczas uroczystej Eucharystii ok. 40 osób podjęło się duchowej adopcji dziecka poczętego, zagrożonego aborcją.

- Czcigodni obrońcy życia, dziś dajecie świadectwo umiłowania przykazań Bożych i wchodzicie we współpracę z Panem Bogiem w dziele stwórczym człowieka - zwracał się do uczestników uroczystości ks. Wojciech Zwolicki, proboszcz parafii. - Każdy kto podejmuje duchową adopcję, czyli modlitewną opiekę nad zagrożonym dzieckiem, jest jakby aniołem stróżem tej rodziny. Nie tylko chroni życie tego dziecka, ale jest strażnikiem dla rodziców przed popełnieniem strasznego grzechu - wskazywał.

Wśród podejmujących się dziś duchowej adopcji byli m.in. państwo Bogumiła i Zbigniew Troczek. Jak wyjaśniają, włączają się w tę modlitwę regularnie już od ponad 20 lat. - Po raz pierwszy stało się to podczas formacji w Domowym Kościele. Z roku na rok było to dla nas coraz ważniejsze i dziś z chęcią do obowiązkowego odmawiania jednej tajemnicy Różańca dołączamy inne formy jak np. czytanie Pisma Świętego czy przystępowanie do Komunii Świętej w tej intencji - wyjaśnia pan Zbigniew. - Można śmiało stwierdzić, że przez ten czas adoptowaliśmy już w sumie ponad czterdziestkę dzieci - podkreśla.


Więcej w Gościu Elbląskim nr 48 na 29 listopada.