Czuwanie młodzieży diecezji elbląskiej

Agata Bruchwald Agata Bruchwald

publikacja 20.11.2020 22:08

Czuwanie odbyło się online, a konferencję wygłosił ks. Maksymilian Ślizień.

Czuwanie młodzieży diecezji elbląskiej Konferencję wygłosił ks. Maksymilian Ślizień. facebook.com

Było to już drugie czuwanie młodzieży online. Rozpoczęło się konferencją, którą wygłosił ks. Maksymilian Ślizień z parafii św. Anny w Sztumie. - Dlaczego my winniśmy się modlić? - zapytał. - Bo owocem naszej modlitwy jest wiara - powiedział.

Po czym przypomniał słowa św. Matki Teresy z Kalkuty, które w ostatnim czasie są mu szczególnie bliskie: „Owocem ciszy jest modlitwa. Owocem modlitwy jest wiara. Owocem wiary jest miłość. Owocem miłości jest służba. Owocem służby jest pokój”. Ks. Maksymilian przypomniał te słowa, by zwrócić młodym uwagę na to, ile rzeczy wypływa z modlitwy człowieka.

W dalszej części konferencji ks. Maksymilian zaznaczył, że modlitwa zawsze jest spotkaniem z Bogiem. - Oczywiście, mówimy o tym, że wiara ludzka rodzi się ze słuchania - słuchania słowa Bożego. Ale odpowiedzią na słowo Boże, które w nas rezonuje jest nasze zwrócenie się do Boga - jest właśnie nasza modlitwa. I z tej modlitwy rodzi się wiara. Modlitwa jest tym „paliwem”, które może naszą wiarę wzmocnić - powiedział ks. Maksymilian.

Po konferencji uczestnicy czuwania zalogowali się do wybranego pokoju na zoomie i wzięli udział w grupach dzielenia. Spotkanie zakończyła wspólna modlitwa podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.