Modlimy się za babcie i dziadków

Łukasz Sianożęcki Łukasz Sianożęcki

publikacja 21.01.2021 13:40

Dzieci z katolickiego przedszkola w Elblągu modliły się dziś za babcie i dziadków.

Modlimy się za babcie i dziadków Elbląg, 21.01.2021 r. Msza św. z okazji Dnia Babci i Dziadka w parafii św. Floriana z udziałem dzieci z przedszkola katolickiego. Łukasz Sianożęcki /Foto Gość

Z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci z Niepublicznego Przedszkola Katolickiego im. bł. Franciszki Siedliskiej w Elblągu uczestniczyły we Mszy św. w kościele św. Floriana. - Uczestnicząc w tej najpiękniejszej z możliwych modlitw, jaką jest Msza św., tworzycie swoim babciom i dziadkom najcudowniejszą laurkę - mówił do podopiecznych przedszkola ks. Andrzej Klukowski, proboszcz parafii. 

Dziś na Eucharystii zgromadziły się najmłodsi podopieczni przedszkola z grupy Serduszek i Nutek, zaś jutro, w Dzień Dziadka, na nabożeństwo wybiorą się dzieci z grup Iskierek, Aniołków i Koniczynek.

- Modlimy się dziś za naszych dziadków i nasze babcie, gdyż właśnie w tych dniach przeżywają oni swoje święta. Modlimy się o każdego z nich. Prosimy o siły dla nich na każdy dzień i wszelkie potrzebne łaski. A dla tych, którzy odeszli już do Pana Boga, prosimy o to, by ich przyjął do siebie i w niebie mogli przeżywać wieczne szczęście - mówił kapłan.

Duszpasterz katolickiego przedszkola podkreślał także, że obecność dzieci na nabożeństwie to dowód miłości. - Bo jestem przekonany, że wszyscy bardzo kochacie swoich dziadków i swoje babcie - podsumował.