Nowy numer 43/2019 Archiwum
 • MichalMos
  06.05.2019 13:08
  MichalMos
  Ja myślę że ostatnie niebezpiecznie łagodne przepisy dotyczące karania za obrazę uczuć religijnych w zasadzie nie mają racji bytu. Dlatego nie mają racji bytu, że kompletnie nie odstraszają, a wręcz zachęcają do wszelkiej maści profanacji, znieważeń, obrażania uczuć religijnych. W dodatku w przypadku tej katedry wchodzą w grę przepisy cywilne i karne związane z odpowiedzialnością za mienie zabytkowe i jego ochronę oraz zniszczenie.
  • Tomaszl
   06.05.2019 15:39
   Wandalizm, to wandalizm. Jak ktoś niszczy mienie kościelne, to zamiast szukania paragrafu z "uczuć religijnych" warto karać za niszczenie mienia. Aby nie tworzyć z wandala jakiegoś bohatera antykatolików.
   • nika
    07.05.2019 08:22
    przy zniszczeniu znaczenie ma wartość materialna, a to nie zawsze się przekłada
    doceń 1
    0
 • Nihil novi
  06.05.2019 14:19
  Bojóweczki Razem, WIOSNY, KODu, elgiebeteku czy może efekt "Kleru", adepci satanizmu - A może to jeden zbiór różne nazwy. Właściwie się nie ukrywają, może już się chwalą na tt lub f.
  doceń 13
  • Tomaszl
   06.05.2019 15:36
   Sprawców nie złapano, a już wydajesz osąd. Ciekawe.
   doceń 1
  • Andrzej Skulski
   07.05.2019 06:21
   Zapomniałeś jeszcze dołożyć: Islamistów, Uchodźców, Niemców, Żydów, Ukraińców itd. A może tej profanacji dokonał ktoś kto cierpi z tego powodu że te polskie kościoły są coraz bardziej puste i przez nabożeństwo przebłagalne się trochę wypełnią. Cudze chwalicie a swego nie znacie. Najwięcej przestępców znajdzie się w swoim otoczeniu.
   doceń 2
 • g
  06.05.2019 16:23
  Po co to nagłaśniać? Nagłaśnianie zachęca kolejne osoby do tego typu działań.
  doceń 4
 • Polonia-Pavlus
  06.05.2019 17:46
  "Nie wiemy, czy dokonał tego szaleniec, osoba chora, czy może opętana. Musiał się jednak kierować jakąś nienawiścią" Na serio? Kiedy byłem dzieckiem myślałem, że używa się sformułowań "nie wiemy" w sensie retorycznym, kiedy nie można powiedzieć prawdy. Przecież to oczywiste, że autor/autorzy chcieli rozdrażnić katolików i sprawdzić czy damy sobie w kaszę dmuchać. Jak widać urządza się msze przebłagalne zamiast wzmocnić ochronę lub/i urządzić jakiś marsz/spend w którym pokarzemy że nie będziemy bezczynnie patrzeć jak kolejne kościoły i miejsca kultu są niszczone. Niestety zamiast tego pewnie znowu spuścimy głowę i będziemy bezczynnie czekać aż "nieznani sprawcy" zaatakują.
  doceń 2
 • Czloax
  06.05.2019 21:01
  Kilka razy powstrzymywalem gniew na turystów zwiedzających katedrę jakby chodzili po muzeum. Wokół ludzie klęczą modląc się a oni przechadzają się niektórzy z rękami w kieszeniach i pstrykają te swoje głupie foty. Niektórzy, bo cześć wyraźnie okazuje szacunek dla obcej chyba sobie wiary, może że względu na tych klęczących Polaków. Pomyślałem, że skoro duchowni pozwalają zwiedzać, co mnie do tego. W kościele staram się nie gapić wokół ale modlić się. Jednak zauważyłem, że niektórzy z młodzieży przychodzą na mszę św i zamiast uklęknąć I się przeżegnać, łażą z ręką w kieszeni spodni. Ki chów? Bezstresowe wychowanie? Facebook czy inny czort?
  • nika
   07.05.2019 08:21
   pytanie, jak my się zachowujemy w cudzych świątyniach... A nawet np. w bazylice św. Piotra czy kościele w Lanciano (sama widziałam polską "pielgrzymkę")
   doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zapisane na później

Pobieranie listy