Nowy Numer 37/2019 Archiwum
 • PTaraski
  07.11.2017 08:04
  > Jezus lubi pogadać ...


  Doprawdy pogadać?! Nie wiem, jaką wiarę wyznaje autor, ale ze sposobu pisania tej notki wnoszę, że nie jest to katolicyzm.

  Bogu należy się nasza największa cześć, a nie spoufalanie, jakby to był kumpel z podwórka. Takie pisanie to jest bluźnierstwo!

  Poza tym, jest to czysty antropocentryzm, który sprowadza wszystko do ludzkiego podejścia i rozmiaru.
  • jaras
   08.11.2017 06:07
   jaras
   Doprawdy? Gdy PTaraski oceni, że coś nie jest katolickie, to to już nie jest katolickie?
   doceń 0
 • śwjacenty
  07.11.2017 09:51
  Jednak głowa św. Jana na piersi Pana była rodzajem spoufalenia. Bogu oczywiście należy się najwyższa cześć i chwała. Jednak Ten Bóg właśnie spoufalił się z człowiekiem we wcieleniu, przychodząc jako niemowlę i doświadczając wszystkiego oprócz grzechu.
  doceń 9
 • Marek144
  07.11.2017 16:41
  Wszystko dobrze, tyle, że na tych "mocach, wojownikach" zbyt daleko się nie da pojechać. Byłem w męskiej wspólnocie ok. 5 lat i to był najlepszy czas mojego "wspólnotowania". Tylko, że trzeba iść dalej, przynosić owoc. A o tym cisza. Jedynie x. Rybicki w "Wężu i gołębicy" starał się podjąć temat.
  doceń 2
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zapisane na później

Pobieranie listy