• facebook
 • rss
 • Orszak pełen miłosierdzia

  ab

  dodane 06.01.2016 21:15

  „Witaj Jezu w żłobie. Kłaniamy się Tobie” - zawołali, stojąc przed szopką mieszkańcy Sztumu.

  - Święto to pozwala na wspólne przeżycie raz jeszcze Bożego Narodzenia - zauważa Ania. - Jak trzej mędrcy przybyli do Chrystusa, aby oddać Bogu cześć, tak dziś trzeba nam, na nowo, oddać Bogu nasze życie - tłumaczy.

  Orszak Trzech Króli ulicami Sztumu przeszedł po raz drugi. Prawie 2 tys. osób podążającym za gwiazdą towarzyszyło hasło nawiązujące do trwającego obecnie Roku Miłosierdzia: „Niech każdy dziś powie: Jezu ufam Tobie!”

  - Jest pięknie. To jest wspaniałe przeżycie - mówi pani Basia. W orszaku bierze udział po raz drugi. Jak zauważa dzięki wspólnemu świętowaniu 6 stycznia można spotkać wielu znajomych. Z kolei dla pani Wioletty jest to pierwszy orszak. Stwierdza, że to fajny pomysł, nie spodziewała się, że będzie aż pod tak dużym wrażeniem wydarzenia.

  Tegoroczny orszak Trzech Króli wyruszył z kościoła św. Andrzeja Boboli. Święta Rodzina na Trzech Króli czekała w szopce, która została ustawiona na placu Wolności. - Wspaniale układa nam się współpraca z parafią św. Anny w Sztumie. W związku z tym już drugi rok uczestniczymy w organizacji orszaku - mówi Halina Żyra, nauczycielka, opiekun Szkolnego Koła Caritas w Zespole Szkół Zawodowych w Barlewiczkach. - Młodzież pomaga na wszystkich obszarach przygotowań - dodaje. Uczniowie zajęli się sprzedażą orszakowych gadżetów oraz rozprowadzeniem materiałów. Zostali również zaangażowani w przygotowanie poczęstunku, który odbył się po orszaku.

  Uczestnicy orszaku na trasie byli m.in. uczestnikami walki dobra ze złem. Ten element największych ulicznych jasełek najbardziej spodobał się przebranym za króli chłopcom Antosiowi i Brunowi. Ich koledze Kazikowi, który maszerował w podobnym stroju, najbardziej podobali się rycerze uczestniczący w wydarzeniu.

  Orszak Trzech Króli to jak zauważa Bartek ciekawy sposób spędzenia tego świątecznego dnia. - To także sposób, by zaświadczyć o swojej wierze - akcentuje.

  Tuż po dotarciu do celu Trzej Królowie oraz każdy z podążających za gwiazdą mógł złożyć osobiście pokłon nowonarodzonej Dziecinie Jezus oraz królewski dar w postaci ofiary na misje. „Witaj Jezu w żłobie. Kłaniamy się Tobie” - zawołali stojąc przed szopką mieszkańcy Sztumu.

  Organizatorem orszaku Trzech Króli w Sztumie była parafia św. Andrzeja Boboli i św. Anny.  

   

   

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół