• facebook
 • rss
 • Rozpocząć od dialogu

  ab

  dodane 03.01.2017 15:45

  Już w lutym pierwsze tegoroczne rekolekcje dla małżeństw.

  - W mailach, lub spotkaniach osobistych - nieraz po kilku latach - otrzymujemy świadectwa uczestników naszych warsztatów. Niezwykle cieszą nas one, zwłaszcza te pochodzące od małżeństw, które przeżywały głęboki kryzys, często żyły już osobno. Dowiadujemy się z nich, że ich miłość rozkwitła. Pojednali się z sobą. Są szczęśliwi, do swojego małżeństwa zaprosili Pana Boga - opowiadają Wisława i Stanisław Mareccy. - Swoją więź zaś budują na dialogu, który stał się dla nich sposobem realizacji miłości sakramentalnej. Ta radość dopinguje nas do dalszego zaangażowania na rzecz małżeństw i rodzin - dodają.

  W grudniu 2016 roku minęło pięć lat od powołania Elbląskiego Ośrodka Spotkań Małżeńskich. Okolicznościowe spotkanie animatorów wypełniły to nie tylko wspomnienia, ale i plany na kolejny rok pracy. Obecnie ośrodek tworzy 7 małżeństw i 5 kapłanów-animatorów oraz 2 kapłanów współpracujących.

  Przez pięć lat animatorzy ośrodka przeprowadzili 13 razy rekolekcje podstawowe, w tym 2 razy dla Polonii w Wielkiej Brytanii. Uczestniczyło w nich 127 małżeństw i 5 kapłanów. Trzykrotnie odbyły się rekolekcje pogłębiające - „Nie unikajcie siebie nawzajem. Miłość-erotyka-dialog.” Wzięło w nich udział prawie czterdzieści małżeństw z całej Polski.  

  - Odbudowa więzi między małżonkami, jej umocnienie, na rekolekcjach podstawowych zaledwie rozpoczyna się. Dlatego później spotykamy się na dalszych spotkaniach formacyjnych w Kwidzynie i Elblągu. Odbywają się one raz w miesiącu. Czasem przy grillu, a w karnawale na zabawie. Nie brakuje dni skupienia. Zawsze, nawet gdy są to spotkania całych rodzin z dziećmi, staramy się znaleźć trochę czasu na dialog małżonków. Na ich spotkanie się ze sobą, na które w codziennym zabieganiu często brakuje czasu. Bo to od relacji między nimi zależy miłość w rodzinie. Jesteśmy przekonani, że miłość i sakrament małżeństwa realizują się w dialogu - tłumaczy Stanisław Marecki.

  W 2017 roku rekolekcje dla małżeństw w diecezji elbląskiej tradycyjnie odbędą się w Domu Misyjnym Księży Werbistów "Bursztyn" w Krynicy Morskiej. Spotkania odbędą się: od 10 do 12 lutego, od 21 do 23 kwietnia oraz od 6 do 8 października. Zgłoszenia: smarecki@wp.pl . Więcej informacji o Spotkaniach Małżeńskich i rekolekcjach  na stronie: spotkaniamalzenskie.pl.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół